Atlantic Harrow Squash Party 2009

  2009-01-10 00:27:58

Relacja z imprezy Atlantic Harrow Squash Party 2009

  W sobotę 10.01.2009 w krakowskim Klubie Kijów odbyła się organizowana przez klub Atlantic noworoczna impreza Atlantic Harrow Squash Party. Powodem, dla ktorego skrócono rozgrywki odbywającego się w krakowskim klubie Alstar turnieju B ALSTAR OPEN – było zakończenie rozgrywek ligowych Harrow Squash Race roku 2008, jak również inauguracja nowej serii rozgrywek w roku 2009 oraz start rozgrywek drużynowej ligii firm SAAB Business Squash League.

  Impreza była rozwojowa i pełna interesujących wydarzeń, od bankietu i drobnego poczęstunku poczynając, poprzez część oficjalną i wręczenie nagród dla zwycięzców rozgrywek Harrow Squash Race 2008 ligi żeńskiej i męskiej, na losowaniu grup drużynowej ligii firm – Saab Business Squash League edycja 2009, losowaniu nagród dla uczestników bankietu oraz tańcach do rana kończąc.
   Bohaterem bufetu były cieszące się nasłabnącym powodzeniem: roladki naleśnikowe z musem pepperonata i rucolą, koszyczki z musem z tuńczyka i kaparów z ratatouille warzywnym oraz podawane na ciepło pikantne patyczki z kurczakiem. W trakcie imprezy na dużym ekranie oraz telewizorach umieszczonych w podłodze Klubu zaproszeni goście, jak przystało na Squash Party mogli podziwiać w akcji najlepszych zawodników tej dyscypliny, min. Amr Shabane, Jamesa Willstropa, czy Karima Darwisha.

Część oficjalna wieczoru prowadzona była przez liderów klubu Atlantic – w osobach – Maćka Maciantowicza, Witolda Roztockiego oraz Tomka Żmudy.
Wyżej wymienieni dokonali prezentacji najlepszych ósemek rywalizacji ligowej wśród pań i panów rozdając nagrody, dyplomy oraz puchary. I tak wśród pań wyróżnili kolejno miejsca pań: 8 – Teresa Młynarz, 7 – Kasia Seidl, 6 – Bożena Bolechała, 5 – Zosia Ziółkowska, 4 – Basia Eidrigiewicz, 3 – Kasia Grzesik, 2 – Ola Wajman, 1 – Magda Ryczko. Wśród panów nagrodzona została pierwsza dziesiątka, kolejno:  10 – Dominik Suchocki, 9 – Paweł Walczak, 8 – Sławek Połeć, 7 – Kuba Żukrowski, 6 – Sebastian Woda, 5 – Darek Chachłowski, 4 – Wojtek Szczeklik, 3 – Tomek Nowak, 2 – Maciek Maciantowicz, 1 – Łukasz Nitka.
   Następnym punktem programu była prowadzona przez tenisistkę Magdę Grzybowską budząca duże emocje loteria w której główną nagrodę losowania, czyli buty Harrow odebrał, niekryjący swojej radości Dominik Suchocki

   Na zakończenie części oficjalnej losowanie grup drużynowej ligii firm Klubu Atlantic edycji 2009 przeprowadzili zwycięzcy z poprzedniego roku, czyli Paweł Styrylski oraz Tomek Nowak. W skład Saab Business Squash League wchodzi dziesięć drużyn podzielonych na dwie grupy. Zespoły rozegrają między sobą 5 kolejek ligowych (16.01 – 27.03) po czym rozgrywki wejdą w fazę pucharową Play Off rozpoczynającą się forrundą (03.04). Kolejne etapy rozgrywek o poszczególne miejsca odbędą się między 10 kwietnia a 29 maja. Szczegółowy harmonogram jest podany na stronie http://www.squashopen.pl/saab/harmonogram.pdf.  

Losowanie grup SBSL
Grupa A.

 1. NOVUM DESIGN
 2. TVN
 3. KPMG
 4. RAIFFEISEN BANK TEAM 2
 5. CAPGEMINI
Grupa A.
 1. MM DRUK SERWIS
 2. UBS
 3. SABRE
 4. RAIFFEISEN BANK TEAM 1
 5. SHELL 

 

(fot: Robert Bednarczyk / Lounge Magazyn).
Zdjęcia zostały udostępnione dzięki uprzejmości Lounge Magazyn.

Kraków, 10.01.2009

===============================
SPECJALNOŚĆ ZAKŁADU – CZYLI FRYKASY Z KLUBU ATLANTIC

1. SAAB Business Squash League – edycja 2009, czyli tzw. Liga Firm
Rozgrywki  SAAB Business Squash League to squashowe rozgrywki drużynowe, czyli inaczej LIGA FIRM, odbywająca się w krakowskim klubie „ATLANTIC”. Każda z drużyn musi składać się z trzech zawodników, z czego dwóch musi reprezentować firmę, a jedna może być zaproszona gościnnie do drużyny (np. partner biznesowy lub „przyjaciel firmy”). Mecze odbywają się na „zakończenie tygodnia”, w każdy piątek po południu, a po ich zakończeniu uczestnicy mogą zrelaksować się w saunie czy wspólnie wybrać do jednego z kilkuset pubów i barów zlokalizowanych na krakowskim Kazimierzu czy krakowskim Rynku Głównym (oba miejsca zlokalizowane w odległości kilkuset metrów od klubu „ATLANTIC”). Po zakończeniu rozgrywek odbywa się uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych drużyn oraz dyplomów dla wszystkich uczestników rozgrywek połączone z bankietem, na którym uczestnicy rozgrywek mogą poznać się od strony innej niż sportowa, porozmawiać o swoich firmach, możliwościach współpracy, etc.
2. Harrow Squash Race 2009, czyli klubowa Liga Atlantic
Rozgrywki Harrow Squash Race, to squashowe rozgrywki indywidualne, czyli inaczej Liga Atlantic.
Idea Harrow Squash Race polega na tym, iż zawodnicy wyzywają się wzajemnie na  pojedynki squashowe, za wygranie których otrzymują punkty do rankingu Ligowego, dzięki czemu przesuwają się w tabeli, lub odpowiednio spadają w dół w hierarchii ligowej, jeśli pojedynki przegrywają. Każdy z zawodników posiada swoją wartość punktową, adekwatną do zajmowanego miejsca. Posiada również punkty uzyskane w poprzednich miesiącach, czyli swój dorobek rozgrywkowy. Ów dorobek jest powiększany co miesiąc, dzięki czemu zawodnik w kolejnym miesiącu pnie się w górę tabeli rankingowej, lub spada w dół, jeśli przegrywa. Nie ma ustalonego czasu na rozgrywanie meczy ligowych, zawodnicy sami umawiają się na spotkania w dogodnych dla nich porach. Rozgrywki trwają rok, a wygrywa je ten, kto na końcu roku zajmuję najwyższą pozycję. Harrow Squash Race dzieli się na ligę żeńską i męską, w których gra kilkudziesięciu zawodników. Liga Atlantic to świetna okazja do podnoszenia swoich squashowych umiejętności, poznawania wielu ciekawych ludzi, zawierania nowych, wartościowych znajomości oraz rywalizacji na wysokim poziomie. Po zakończeniu rozgrywek odbywa się uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych zawodników ligii męskiej i żeńskiej oraz dyplomów dla uczestników rozgrywek połączone z bankietem, na którym uczestnicy rozgrywek mogą porozmawiać o swoich squashowych sukcesach, powspominać ciekawe mecze i poznać się od towarzyskiej strony.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).