2011 05 01 Wyniki Turniejowe
Waldek Kobus Zaprasza
Turniej 1 MAJOWY w AERO

Za nami kilka mniej lub bardziej znaczących wydarzeń, które okrasiły Majowy Weekend.
Przede wszystkim warto napisać, że w Finlandii odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Krajów Zaawansowanych w Squashu. Wśród pań i panów zwyciężali przedstawiciele Albionu czyli kolebki squasha. Prawdopodobnie zmiana na pierwszej pozycji będzie możliwa tylko w przypadku przyłączenia Egiptu do Europy. Polscy reprezentanci (Denis Łopatin i Tomek Banasiak) wystartowali tylko jako sędziowie. Tyle aspektów sportowych.

Polska Reprezentacja odniosła w Finlandii spektakularny sukces jakim z pewnością jest wybór Tomka Banasiaka do Zarządu Europejskiej Federacji Squasha. Tomasz – do tej pory znany jako działacz Komisji Rewizyjnej PFS, a także udzielający się aktywnie w Komisji Sędziowskiej – został wybrany na stanowisko jednego z czterech Vice-Prezesów ESF.

W kraju też zdarzyło się kilka rzeczy o których warto wspomnieć. W Szczecinie – to z pewnością otwarcie kolejnego obiektu w tym mieście – ZONE.  W sobotę (30.04) nowy klub otworzył swoje podwoje a premierę uświetniła obecność przyszłych Miss Polski oraz kilku znaczących zawodników z damskiej i męskiej czołówki PFS. Już po IMP i DMP (w końcu czerwca) odbędzie się tam ostatni turniej A w sezonie 2010/2011 PFS. A efekt starań Krzysztofa Bobali i Bogdana Mieżyńskiego – czyli klub BENE – kierował nim będzie Sebastian Pawlukiewicz; otworzy swoje podwoje jeszcze w maju. Trochę namieszałem ale dzięki za poprawki (MM) i uzupełnienia (SP). W Szczecinie squash rośnie jak na drożdżach i także ja mogę się najzwyczajniej w  świecie pomylić.
W niedzielę (1.05) rozegrano dwa turnieje pierwszomajowe. W Kołobrzegu (PAJAMAD) turniej o Puchar Wójta wygrał po raz drugi Tomek Gałecki po wyczerpującym meczu (3/2) z Łukaszem Stachowskim (obaj Poznań). Jak donoszą życzliwi – korespondenci – popularny Gała wygrał grając w cudzych (w dodatku o 3 numery za dużych) butach. Trzecie miejsce zdobył Adam Wasik (Gorzów). Kolejne miejsca zajęli: 4. Michał Przytuła (Poznań) i 5. Michał Post (Łódź). Za to w w Warszawie (AEROSQUASH) w 18-osobowej stawce, najlepszy był powracający na turniejowe korty (po narciarskich wywczasach) Piotrek Bareński. Pokonał 3/1 Grześka Multana, który w rankingu PFS w zasadzie funkcjonuje przede wszystkim dzięki obecności w drużynie PLS AEROSQUASHMASTERS. Trzeci był Robert Gogłuska a czwarty Bartek Świerczyński. Do tego wystarczy dodać, że wyżej wymienionych można znaleźć w statystykach Ligi SquashMasters, która rozgrywana jest w każdą środę w Squash City. Piąte miejsce zdobył Łukasz Popko z Białegostoku. Ja byłem siódmy po wygranej z Marcinem Lohmannem a wcześniejszej przegranej z ww. Łukaszem; ale mam nadzieję na rewanż już za tydzień w Białymstoku. Dziewiąte miejsce zajął waleczny (jak zwykle) Piotrek Kuźmiński. Dla mnie największą niespodzianką turnieju był szesnasty Maciek Słowiński – normalnie startujący w turniejach U15 – tym razem rewelacyjnie przeszedł forrundę bezlitośnie eliminując Daniela Simoniuka. Nie dotrwał do ostatniego meczu z powodu skręconej kostki, ale każdy jego mecz budził emocje widzów (tak, tak, – na turnieju byli także widzowie!!!).
Kolejne wydarzenia to poniedziałkowy (2.05) turniej w Olsztynie (poza PFS) organizowane przez Andrzeja Gołębiowskiego Mistrzostwa Warmii i Mazur, w których Andrzej pokonał Krzysztofa Stalewskiego (2) i Piotra Kanię (3) oraz jeszcze innych pięciu zawodników. Drugi turniej poniedziałkowy przeprowadził i wygrał Marek Wojnarski we wrocławskim MatchPoincie. Tam wystartowało aż 48 uczestników.  Aby sprawnie przeprowadzić zawody (tylko 2 korty!!!) rozegrano eliminacje w 9 grupach a turniej główny rozegrała najlepsza szesnastka.
Majowy Weekend zakończył eksperymentalny turniej C w Aerosquashu. Zagrało tylko 6 chętnych a najlepszy był znowu Piotrek Bareński przed Grześkiem Multanem i niżej podpisanym.

Wyniki (AERO) Warszawa 3.05

Wyniki (MATCHPOINT) Wrocław 2.05


Wyniki (PAJAMAD) Budzistowo 1.05


Wyniki (AERO) Warszawa 1.05


pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).