Tytułem wstępu

  2009-01-01 00:27:58
Walne Zebranie PFS

Po kilku dniach funkcjonowania tej strony czas na małe podsumowanie.

Powód dla którego powstał site, to pobudzenie do działania, chęć wywołania dyskusji oraz zachęcenie do udziału w Walnym Zebraniu PFS.

Dlatego, już nie wyliczając powodów dla których warto to robić, jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie PFS.

Sobota, godzina 11:00; sala konferencyjna Hotelu Grand na rogu Kruczej i Hożej w Warszawie.

W poszczególnych działach wymienionych poniżej zgromadziło się trochę informacji stąd czas na aktualizację.

W dziale Dyskusja zebrało się kilka ciekawych głosów, które są punktem wyjścia do dyskusji na Walnym Zebraniu.
W dziale Lista – mamy listę osób, które wejdą na obrady Walnego. Bo decyzją Zarządu Walne Zebranie jest zamknięte – jak informuje Łukasz Nitka – inne osoby poza członkami z listy, pracownikiem Biura PFS oraz upoważnionym prawnikiem obsługującym Walne NIE BĘDĄ MIAŁY WSTĘPU NA ZEBRANIE.
W dziale Strategia 2007-2011 jest umieszczona Strategia uchwalona przez Walne w lutym 2007. To dokument programowy, jaki obowiązuje ustępujący Zarząd i z jego realizacji będzie składane sprawozdanie (autorami dokumentu byli Sebastian Lalka oraz Łukasz Nitka).
W dziale Strategia 2009-2011 jest dokument programowy – prezentacja haseł które są wyjściem do pracy nowego Zarządu – dokument przygotował Łukasz Nitka.
W dziale O PFS – zostały zebrane ze strony PFS.com.pl informacje świadczące o pracy Zarządu. Warto zauważyć, że uchwały za rok 2008 pojawiły się na oficjalnej stronie PFS dopiero (!!!!) 19 stycznia 2009 roku. W tym informacja o treści podjętej przez Zarząd uchwały ustalającej tryb naboru członków przed Walnym Zebraniem, gdzie termin ewentualnych zgłoszeń członków zostałustalony na 22 stycznia czyli 3 tygodnie po uchwaleniu zarządzenia ale tylko 3 dni przed upływem terminu. Nie jest to najlepsza ilustracja polityki informacyjnej ustępującego Zarządu PFS. I był to jednocześnie powód dla którego powstał społeczny komunikat o Walnym Zebraniu opublikowany na niniejszej stronie oraz na stronie esquash.pl.

I to by było na tyle, jeśli macie jakieś uwagi, które pod swoim nazwiskiem chcecie opublikować na stronie www razem z głosami innych zapraszam do wysyłania maili na adres info@squashmasters.pl …..

do zobaczenia na Walnym…..
pozdrawiam

waldek kobus
Warszawa/28.01.2009 

 
=============================================
W imieniu aktywnych sympatyków squasha serdecznie zapraszam wszystkich entuzjastów i sympatyków squasha na Walne Zebranie Członkow PFS. Zapraszam tych, którzy grają od przypadku do przypadku oraz tych, którzy trenują i startują w zawodach, zapraszam właścicieli obiektów w których mieszczą się korty oraz tych, którzy je pracowicie budują, zapraszam nie tylko importerów rakiet i piłeczek, ale także importerów owijek, butów i innych akcesoriów do gry w squasha, zapraszamy wreszcie rodziców młodych adeptów i tych co są w grupie uczestniczącej w zawodach Squash Masters, jednym słowem zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że mają coś do powiedzenia i chcą mieć wpływ na rozwój polskiego squasha.

Dlaczego zwracamy się do Was z zaproszeniem?
   Aktywny członek Stowarzyszenia z pewnością wie, czym się ono zajmuje. Wystarczy przeczytać statut (http://www.pfs.com.pl/?q=node/431) by zorientować się, że jest to jedyna organizacja tego typu w Polsce w formie Stowarzyszenia, która jest członkiem Światowej i Europejskiej Federacji Squasha (odpowiednio WSF i ESF) reprezentująca polski squash na arenie międzynarodowej. Jednocześnie PFS organizuje ogólnopolskie rozgrywki seniorskie i juniorskie a także prowadzi ich rankingi. PFS zajmuje się też szeroko rozumianymi szkoleniami i zarządza programem juniorskim. Można powiedzieć, że zajmuje się praktycznie wszystkim. PFS ma też bogatą historię/doświadczenie. Powstało w 2003 roku ogniskując wcześniejsze inicjatywy zmierzające do stworzenia ogólnopolskiej organizacji. Przez kilka lat swojej działalności PFS prowadził – raz mniej a raz bardziej aktywnie (ostatnio bardziej) – działalność w dziedzinie popularyzacji squasha w Polsce. Można w tym miejscu wymienić szereg inicjatyw, ktore zasługują na uznanie, ponieważ są milowymi kamieniami i ewidentnymi sukcesami jakimi może się pochwalić polskie środowisko squashowe. Ale najlepiej zrobi to Zarząd na Walnym Zebraniu, które odbędzie się w niedzielę (1 lutego o godzinie 11:00) w sali konferencyjnej hotelu Mercure Grand na ulicy Kruczej (róg Hożej) w Warszawie.

Co należy zrobić aby móc wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu?
Aby wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu trzeba być członkiem Stowarzyszenia, czyli albo opłacić składkę za 2009 rok albo przystąpić do Stowarzyszenia jako nowy członek. I tu zainteresowani muszą się zacząć spieszyć, bo zgodnie z uchwałą Zarządu PFS z 29.12.2008 – przytaczamy fragment stosownej uchwały której pełny tekst jest na stronie
http://www.pfs.com.pl/?q=node/1617:

“Osoby pragnące dołączyć do Stowarzyszenia jeszcze przed Walnym Zebraniem zwołanym na dzień 01.02.09 muszą wysłać: potwierdzenie dokonania opłaty składki oraz kopię wysłanej pocztą deklaracji, drogą mailową na adres
lnitka@pfs.com.pl przed ostatnim zebraniem obecnego Zarządu (23.01.09) tj. do dnia 22.01.09 do godz. 22.00. Po tym terminie kolejne zgłoszenia będą przyjmowane przez nowo wybrany Zarząd.”

Jak widać zostało niewiele czasu dla zainteresowanych (dzisiaj jest wtorek 20.01) na złożenie odpowiednich dokumentów (w przypadku aktualnych członków pfs – wystarczy dokonanie opłaty członkowskiej  za rok 2009, w przypadku nowych członków konieczne jest podpisanie/wysłanie deklaracji oraz dokonanie opłaty członkowskiej)
uprawniających do wzięcia udziału w Walnym Zebraniu Członków  Stowarzyszenia, bo termin upływa o godzinie 22:00 w czwartek 22 stycznia.

Dlatego osoby zainteresowane rozwojem polskiego squasha oraz chcące dołożyć wspólną cegiełkę do dzieła jego budowy – powinny:
– przeczytać uważnie statut Stowarzyszenia (http://www.pfs.com.pl/?q=node/431),
– zastanowić się czy chcą wesprzeć dotychczasowe działania PFS i dołączyć do grona obecnych aktywnych entuzjastów,
– następnie wydrukować i podpisać deklarację członkowską (http://www.pfs.com.pl/?q=node/294) i przesłać ją na adres PFS zgodnie z Uchwała Zarządu,
– dokonać dobrowolnej wpłaty składki rocznej w kwocie 80 zł na konto Stowarzyszenia i potwierdzenie tej wpłaty wysłać przed godziną 22 (22.01 czwartek) na mail podany w w/w uchwale,
– przybyć na Walne Zebranie w dniu 1 lutego, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł wyrazić swoje zdanie na temat tego, jak ocenia dotychczasową działalność a jednocześnie będzie miał wpływ na dalsze losy Stowarzyszenia a więc i dalszy jego rozwój w Polsce.

Do zobaczenia na Walnym Zebraniu Członków PFS

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).