2011 07 30 Wyniki Turniejowe
Trójmiasto. II Mistrzostwa Polski Lig Amatorskich

II Mistrzostwa Polski Amatorskich Lig Squasha
Trójmiasto (Gdańsk/Sopot)
Sobota. 30  lipca 2011

Stało się. Gdynia obroniła tytuł. W miejsce nieobecnego Olsztyna wskoczyła ekipa z łódzkiego IMFIT. Trzecia po raz drugi Liga SquashMasters z Warszawy. Czwarty Sopot, piąta i szósta – ekipy z Gdańska. Na siódmym miejscu turniej zakończył team specjalnej troski pod nazwą Czeski Film. Grupa z silną motywacją do wygrywania pokonała Sopot i Gdańsk2 a uległa Gdyni. Niestety, w końcówce ze względu na okoliczności obiektywne Czeski  Film (w składzie Tomas Hrazsky, Marek Szczepkowski, Waldek Kobus i Dorota Jankowska) się urwał. Finałowy mecz o pierwsze miejsce to przede wszystkim porywający pojedynek Piotra Pakuły z Piotrem Kijewiczem zakończony rezultatem 3/2 dla zawodnika w rozwiązanych butach. Kuba Krysicki kompletnie spalił się przeciwko Krzyśkowi Samonkowi a importowany w miejsce kontuzjowanego Piotrka Zawirskiego – Andrzej Młodkowski nie był w stanie pokonać Łukasza Klebby. Kropkę nad i postawił Jacek Biernacki wygrywając z Bartkiem Kazuniem 3/1.
Puchar przechodni pozostał więc w Gdyni. Ale nasza inicjatywa zaczyna znajdować sojuszników w nowych rejonach Polski i liczymy na większą ilość ekip za rok.
Turniej odbył się w bardzo sympatycznych, przestronnych wnętrzach 3City – klubu, który w korty SAXON wyposażył Piotr Kijewicz. Gospodyni Mistrzostw – Pani Ania zaprasza do korzystania z nowego obiektu – czyli do czterech klatek squashowych oraz jednego kortu do ricocheta. Dodam, że konkurs na celność serwisu wygrał aktualny trójmiejski rezydent – Tomas Hrazsky. Jego pojedynek z Gałką oraz Samonkiem to pokaz wyluzowanego ale zarazem skutecznego squasha. Tomas obecnie wspiera rozwój trójmiejskiego ruchu squashowego a także ubarwia jego życie towarzyskie – co można zobaczyć na zdjęciach.
A zdjęcia pochodzą głównie z Grubej Ryby – gdzie gospodarzem był Artur Gałka – zadowolony z własnych wyników a w szczególności wygranego meczu z Krzyśkiem Samonkiem.
Tyle na teraz a w ramach remanentów – dociekliwi – znajdą wkrótce na stronie zdjęcia i kompletne wyniki.

Życząc wszystkim udanych urlopów chciałbym poinformować, że rozpoczęliśmy zapisy na Turniej Mistrzostw Polski SquashMasters. To turniej dla wszystkich którzy osiągnęli trzydziesty piąty rok życia (rocznikowo). Dwunastego listopada (sobota) po raz dziewiąty spotkają się fani dojrzałego squasha w Squash City by rozstrzygnąć kto jest najlepszy w poszczególnych kategoriach (K35, M35, M40, M45 i M50).

dla zainteresowanych – skrócone wyniki z turniejów (PSA) w Warszawie i (PFS) w Poznaniu

Warszawa

Poznań


Kraków
Gdańsk

pozdr/wk

Kolejność końcowa podkium turnieju II MPLA
1. Gdynia
2. Łódź
3. Warszawa
cdn….

=================
Poprzednia edycja odbyła się w 2010 roku. Turniej rozegraliśmy w Good Luck a impreza miała owocny przebieg w sopockiej Grubej Rybie Artura Gałki.
Sponsorami imprezy były firmy: www.protenis.com.pl, www.cyfrowe.pl, TECNIFIBRE, KARAKAL (oficjalna piłka), PRINCE oraz Gruba Ryba.

Wystartowało 6 reprezentacji i zajęły miejsca:
1. Plemniki Shabany – Gdyńska Liga Squasha [GLS]
2. Olsztyńska Liga Squasha Olsztyn [OLS]
3. Liga SquashMasters A Warszawa [LSM1]
4. Liga SquashMasters B Warszawa [LSM2]
5. Sopocka Liga Squasha – Sopot [SLS]
6. Liga GoodLuck – Gdańsk [LGL]

pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).