Najpierw kilka słów na temat kortów.
Ostatnia powódź zabrała z mapy Warszawy 3 klatki. Przede wszystkim w Sinusie dały o sobie znać wody gruntowe i zalały tzw. “szklaną” piątkę. Większe straty poniosło Piaseczno a konkretnie klub TUAN. Tam kompletnie zalało dwa markowe korty McWil. To uwagi ku przestrodze potencjalnych inwestorów. Co prawda następny ponadwymiarowy przypływ wód rzecznych i gruntowych nastąpi dopiero za 7 lat, ale już teraz warto takie sytuacje przewidywać. Warto też pomyśleć o umowach. Bo najbardziej kuriozalny przypadek o jakim ostatnio usłyszałem to historia klubu Forest (dawniej Magnum). To kultowe miejsce, w którym najlepsi w Polsce szlifowali swoje umiejętności. Pierwsza (choć niesformalizowana) liga, pierwsze turnieje. Tu leżała lista – której uczestnicy są teraz założycielami PFS. I to miejsce zostało z dnia na dzień zamknięte przez kanclerza AWF. Razem z Forestem (a nawet przede wszystkim) za burtę wyleciał Bielański Klub Karate. A wszystko to dlatego, że AWF i BKKK nie dogadały się w sprawie umów a ponieważ budynki wynajmowane przez BKKK są na terenie będącym własnością AWF – więc z dnia na dzień zamknięto klub na kłódkę i zlikwidowano jego działalność. Zapewne obiekty przejmie lokalny AZS, ale gdzie podziało się prawie 20 lat tradycji BKKK???
Z drugiej strony gdy już AWF (d.Forest/d.Magnum) wznowi działalność na 99% na mapie Warszawy pojawią się nowe obiekty. Wykańczane są już korty ASB (6 sztuk) w Deskach. Trwa nabór/selekcja kadry zarządzającej. Na giełdzie nazwisk krąży plotka, że obiektem będzie kierować/prowadzić tam zajęcia – Michał Dobrowolski – na stałe udzielający się w Silvie/Gymnasionie/Tuanie. Przybędzie też kilka innych klatek poza Deskami – po drugiej stronie Wisły na rogu Fieldorfa i Wału Miedzeszyńskiego ma powstać obiekt z czterema klatkami. Na przemysłowej Woli (w okolicach Jana Kazimierza na tyłach siedziby CitiHandlowego) budowane są 3 klatki. I za moment ruszy budowa kortów przy Centrum Jupiter (to miejsce między Placem Zawiszy a Muzeum Powstania Warszawskiego). Jeśli rzeczywiście będzie tam 11 klatek to będzie to największe zgromadzenie squashowych klatek położone najbliżej ścisłego centrum Warszawy. A to nie jest ostatnie słowo, bo słychać o kolejnych inwestycjach: Łomianki -3/4 klatki, Śródmieście – 8/11 klatek, Okęcie – 6/9 klatek, Białołęka – 4/6 klatek.
Niemcy. Kolonia. 20 edycja Pioneer Junior Open
W Kolonii odbywa się (piątek-poniedziałek) jeden z największych turniejów juniorskich w Europie. Lista startowa to grupa prawie 450 zawodników i zawodniczek w 8 kategoriach wiekowych. A wśród nich byli polscy reprezentanci.
Paulina Krzywicka nie dojechała ale była na liście zgłoszonych GU17.
Max Kierszka i Piotr Hemmerling wystartowali w BU13. Wyjazd po naukę zaowocował miejscami 51 – Maksa i 50 – Piotra. Obaj przegrali dwa pierwsze mecze. Max w pierwszym zagrał z Vojtechem Rybą (Czechy). Po pierwszym secie wygranym 12:10 prezgrał trzy kolejne do 5, do 8 i do 9. W drugim spotkaniu Max przegrał z Charliem Estem (USA) 0:3 [6,5,8]. Piotr najpierw zmierzył się z Davidem Zemanem (także Czechy), który przegrał 0/3. W drugim meczu także przegrał ale tym razem 1/3 z CAlvinem Caffertym (USA). Potem obaj grali w grupie o miejsca 49-53. Oczywiście mecz między nimi to już klasyk zakończony zwycięstwem Piotra 3/2.
W BU19 wystartowali:
Marcin Karwowski – dzisiaj gra o miejsce 43 z Chilversem (USA).
Wcześniej Marcin wygrał 3/1 z Robertem Daddsem (Anglia), przegrał z M.Bayumi 0:3 (Egipt), następnie wygrał 3/0 z S.Parrą(Kolumbia) i przegrał 2/3 C. Wyattem (Anglia) abywygrać zR.Soomem (Szwajcaria).
Konrad Tyma – dzisiaj gra o miejsce 53 z Ryanem Mullaneeyem (USA)
Konrad w pierwszej rundzie miał BYE. Potem przegrał 2/3 z Holendrem G. Ploem. I trafił na Roberta Downera (Anglia) z któym przegrał 1/3. Potem ograł 3/1 J.Kovacsa (Izrael) a potem przegrał z T.Andersonem(Irlandia) wygrał 3/0 z Michealem Mutschellarem (USA).
Janek Gajl – zajął miejsce 87 po wygranej z Hakonem Standalem (NORWEGIA). przegrał 0/3 z Egipcjaninem
Pełne (choć archaiczne wizualnie wyniki są na stronach: PIONEER CUP BU13 oraz PIONEER CUP BU19.
Kolejny sprawdzian juniorski w turnieju Dutch Junior OPEN, gdzie Konrad jest rozstawiony na miejscach9/16 a Marcin 33/64. I znowu (o ile na to pozwoli losowanie) mogą się ze sobą spotkać, by wreszcie rozegrać Mistrzostwa Polski Juniorów.
Warszawa. Squash City
Piątek. 2 lipca 2010
Tym razem na wieczorne granie przybyło 9 chętnych. Wagi rankingowe zostały “podkręcone” na tyle, że faza eliminacji grupowych zakończyła się niespodziankami, teoretyczni faworyci zakończyli eliminacje na miejscach drugich, bo nie jest łatwo wygrać choćby jednego seta, gdy zaczyna się od stanu zero do czterech lub sześciu. Z drugiej strony system się sprawdził, bo debiutant, teoretycznie skazany z góry na porażkę – w fazie eliminacyjnej ugrał trzy razy po jednym secie. Zresztą jakie wyniki były – widać poniżej.
Faza Pucharowa

ELIMINACJE


Warszawa. Kahuna
Sobota. 3 lipca 2010
W turnieju Lato w Kahunie do finału dotarł desant z Poznania. Wygrał Piotr przed Łukaszem. Trzeci był Krzysiek Pieńkowski. Zawiódł Wojtek, który przegrał w pierwszej rundzie z Michałem. Zdjęcia – mniej lub bardziej udane – do obejrzenia na facebooku. Wyniki poniżej……

DRABINKA TURNIEJU OPEN

TABELA TURNIEJU POCIESZENIA

Kraków. Racquet
Sobota. 3 lipca 2010
Turniej OPEN wygrał Sławek Połeć przed Krzysztofem Pietrasem i Bartkiem Gilem.
Wśród pań niespodzianek nie było – 1. Ryczko. 2. Wajman. 3. Kręcichwost.
TURNIEJ DAMSKI

TURNIEJ OPEN



Budzistowo. PAJAMAD
Sobota. 3 lipca 2010
W kurorcie wygrał Daniel z Piotrkiem. Trzeci był Jarek a czwarty Cezary. W OPEN zagrało 12 uczestników.
Najlepsza w damskiej rywalizacji była Jagoda przed Joanną i Dorotą.

TABELA ROUND ROBIN DAMSKA

DRABINKA TURNIEJU OPEN

pozdr/wk
Warszawa. Squash City
Piątek. 25 czerwca 2010
Drugi Handicapowy Nocny Turniej
Drugi Turniej Handicapowy o nocnym zabarwieniu nie cieszył się takim powodzeniem jak poprzedni, ale decyzja o jego ogłoszeniu zapadła tak szybko, że mnie samego zaskoczyła. Na starcie stanęło 7 chętnych i ich zmagania można zobaczyć poniżej. Następny turniej już za tydzień a kolejne odbywać się już będą regularnie – w każdy piątek o 20. Oczywiście będą bardziej atrakcyjne niż teraz, o ile zainteresuje się nimi inny niż ja – fundator. Tym razem najlepszy był Michał Grzybowski, ale beczkę Heinekena wyniósł zdobywca drugiego miejsca. Do niespodzianek nie doszło a wyniki pokazują, że waga rankingowa dla Kuby lub Michała muszą być wyższe. 6 i 7 to zdecydowanie za mało.

Poznań. MySquash
Sobota. 26 czerwca 2010
STK
Turniej Klubowy wygrał Grzesiek Hauska, pozostawiając za sobą Łukasza Olkiewicza i Aleksandra Sieczkowskiego. Zagrało 16 uczestników,w tym najzdolniejsi najmłodsi – Max i Piotr.

Poznań. MySquash
Niedziela. 27 czerwca 2010
Juniorski Mysquash
W niedzielnym turnieju juniorów rozgrywanym handicapowo zagrało 29 zawodników i zawodniczek. Faworyt – Piotr Hemmerling padł przygnieciony swoim rankingiem w ćwierćfinale. Wygrał Max Kierszka. Obaj pojadą w środę na niemiecki turniej Pioneer gdzie wystąpi rekordowa ilość zawodników. Np. w kategorii U19 gdzie zgłoszeni są: J.Gajl, M.Karwowski i Konrad Tyma wystartuje 105 zawodników!!!!


Zielona Góra. Squash UP.
Sobota. 26 czerwca 2010
Faktor SquashCup
Na otwarcie nowego obiektu w Zielonej Górze zebrało się sporo chętnych, przede wszystkim z Zielonej Góry, Gorzowa i Poznania. Jak można było przewidzieć finał OPEN rozegrali między sobą poznaniacy. Tym razem (poprzedni był w Łodzi, w I’mFicie) wygrał Piotr Wałek pokonując po czterech setach Daniela Jaworowicza. Trzecie miejsce trafiło do Arka Sawczyna, a czwarte do Tigera Sowy. Piąty był organizator turnieju – Kuba Zjawin – dla którego była to premiera jego własnych kortów – pod nazwą Squash Up.
W turnieju pań kolejność była następująca:
1. Urszula Butowicz
2. Iwona Kordek
3. Zuzanna Stanglewicz
4. Agata Wortolec
5. Dorota Wnęk
6. Alicja Hołownia
Turniej OPEN

Eliminacje OPEN

Poznań. NIKU.
Sobota. 26 czerwca 2010
NST
Ostatni turniej z cyklu NIKU Saturday Tour wygrał Rafał Nuckowski. Drugie miejsce zajął organizator – Michał Przytuła, a trzecie Tomek Schefke. W klasyfikacji generalnej najlepszy był Rafał, drugi Tomek a trzecie miejsce zajął Marcin Ganowski we wszystkich turniejach NST zagrało 34 chętnych. W klasyfikacji damskiej zebrało się ostatecznie 9 zawodniczek. Najlepsza była Karolina Napierała przed Magdą Skąpską i Pauliną Nuckowską.
Klub zapowiada kolejny cykl turniejów we wrześniu.

Szczecin. SQUASH CLUB.
Sobota. 26 czerwca 2010
Karakal Cup
Turniej w szczecińskim klubie Squash Club wygrał Jarek Terlecki z Wrocławia, drugie miejsce zajął Czarek Kusy. Dopiero piąte miejsce zajął Adam Wasik, którego w ćwierćfinale pokonał Jarek Terlecki. W pierwszej rundzie po zaciętym meczu odpadł z walki o pierwsze miejsce Rafał Gozdur, bardziej znany z tenisowych kortów.
Wśród pań najlepsze były Marty: pierwsza – Adamczewska a druga Kłos, trzecia była Joanna Komsa.
WYNIKI TURNIEJU OPEN

WYNIKI TURNIEJU DAMSKIEGO


Kraków. Squash4You
Sobota. 26 czerwca 2010
Polska Liga Squasha
W Krakowie odbył się w sobotę finał Polskiej Ligi Squasha. To spotkanie czterech zespołów męskich i dwóch damskich reprezentujące Śląsk i Kraków. W rywalizacji męskiej wygrała ekipa Squash4You (z Clemensem Wallishauserem – austriackim gościem w składzie) przed firmowanym przez Marcina Kozika teamem QuickNick (1) ze wsparciem ze squashowej Bundesligi (Felix Gobel). Trzecie miejsce trafiło do klubu Racquet, a czwarte do QuickNick (2).
Panie miały do rozegrania jeden mecz. Pomimo Dominiki Witkowskiej w składzie ekipa śląska (QuickNick) przegrała z reprezentantkami Squash4You.
Impreza odbyła się przede wszystkim dzięki determinacji i dużemu poświęceniu wymienionego już Marcina Kozika. Brak punktów do klasyfikacji ogólnopolskiej zaowocował dużymi perturbacjami w zgłoszeniach zespołów. Jak zapowiada nowy Zarząd PFS – w nowym sezonie udział w rozgrywkach drużynowych będzie premiowany punktami do rankingu PFS, a to zapewne wystarczy by chętnych do rywalizacji było więcej.
W rozgrywkach męskich zgodnie z przewidywaniami mecze półfinałowe były jednostronne i “McWIL-Dunlop Squash4You” Kraków łatwo pokonał drużynę “Quick Nick 2” Gliwice 4-0 a Quick Nick 1 Gliwice równie łatwo poradził sobie z drużyną Racquet Squash Team z Krakowa (4-0). W meczu drużyn przegranych, krakowska drużyna “Racquet” pokonała gliwicki “Quick Nick 2”, zdobywając w ten sposób trzecie miejsce i brązowy medal!
Wyniki meczu o miejsce III teamów męskich:
“Racquet” – “Quick Nick 2” 3-1
S.Woda – A.Jaksik 3-1 [-11,3, 11, 6]
P.Atras – M.Łobos 3-0 [2, 10, 4]
T.Bolechała – K.Pach 3-1 [7, 10, -6, 10]
G.Sławiński – A.Smoleń 0-3 [6, 7, 9]
W meczu finałowym , czyli w walce o złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski również lepsi okazali się Krakowianie – “McWIL-Dunlop Squash4You” pokonał drużynę “Quick Nick 1” Gliwice 4-0.
Wynik nie oddaje tego co działo się na korcie – wszystkie pojedynki były zacięte i wyrównane, w tym zwłaszcza pojedynki Mateusza Kotry z Grzegorzem Gigoniem, szlagierowy pojedynek grających w obu drużynach obcokrajowców (w którym doświadczenie Austriaka Wallishauera zwyciężyły nad młodością Niemca Gobela) a zwłaszcza ostatni mecz aktualnej czwartej i trzeciej rakiety w Polsce czyli odpowiednio Maćka Maciantowicz i Marcina Kozika. W tym ostatnim meczu Maciantowicz przegrywał już 0-2 w setach, mimo że w każdym z setów miał piłki setowe, ale finalnie odrobił stratę i wygrał 3-2 stawiając przysłowiową “kropkę nad i” w całym meczu który dzięki temu zakończył się zwycięstwem Krakowian 4-0!
Wyniki meczu o miejsce I teamów męskich:
“McWIL-Dunlop Squash4You” – “Quick Nick 1” Gliwice 4-0
M.Kotra – G.Gigoń 3-0 [10, 9, 8]
Ł.Nitka – T.Bosakowski 3-0 [5, 6, 5]
C.Wallishauser – F.Gobel 3-0 [6, 9, 2]
M.Maciantowicz – M.Kozik 3-2 [-12, -10, 8, 5, 3]
Finał damski rozegrały między sobą drużyny “McWIL-Dunlop Squash4You” Kraków i “Quick Nick” Gliwice.
Wyniki meczu o miejsce I teamów damskich
“McWIL-Dunlop Squash4You” – “Quick Nick” Gliwice 2-1
S.Borek – A.Gołębiowska 3-0 [4, 4, 4]
M.Knapik – D.Witkowska 0-3 [1, 2, 2]
M.Ryczko – K.Rybczyńska 3-0 [13, 7, 7]
tekst z Krakowa na podstawie info MMSPORT

Wielkanocny Turniej Squasha pod patronatem LUKACERAMIKA

Wyniki szczegółowe Turnieju
Kolejność końcowa zawodów
1. [463] Grzesiek Multan
2. [301] Wojtek Kaźmierowski
3. [209] Krzysztof Januszewski
4. [277] Andrzej Iwan
5. [292] Michał Stanosz
6. [355] Waldek Kobus
7. [317] Czarek Kramp
8. [2590] Maciek Pogonowski (Kolonia/Niemcy)
9. [1109] Tomek Nazar
10. [575] Patryk Glina
11. [xxx] Angel Garcia del Pozo (Salamanca/Spain)
12. [339] Mikołaj Modrzewski
13. [681] Grzesiek Gago
14. [1775] Jakub Fordoński
15. [1428] Gaweł Kot
16. [xxx] Piotr Nowak
17. [1088] Agnieszka Poniecka
18. [578] Mariusz Pietrzyk
19. [1272] Rafał Barański
pozdr/wk
Kol
1. 430 punktów
2. 420 punktów
3. 400 punktów
4. 390 punktów
…….
38. 30 punktów
39. 20 punktów
40 i dalsze miejsca – 10 punktów
. aktualizacja 2009 09 30 godzina 08:35 .
Lista Startowa
zgłoszenia potwierdzone
{1/8}
[009][] Maciek Lubiak
[013][] Krzysiek Pieńkowski
[035][] Jarek Glina
[037][] Adam Kowalik
[040][] Michał Wróbel
[050][P] Michał Grzybowski
[051][] Wojtek Karwowski
[052][] Marcin Ratigowski
{9/16}
[064][] Zbyszek Karpiński
[082][] Marcin Mastykarz
[084][] Piotr Bareński
[104][] Bartek Gutkowski
[108][] Wojtek Skublewski
[111][] Tomek Kwiatkowski
[120][] Grzegorz Multan
[121][] Kuba Wroniecki
{17/24}
[123][] Jacek Domański
[168][] Andrzej Bystrzejewski
[194][] Michał Sosnowski
[209][] Arkadiusz Smagacz
[211][] Wojtek Derda
[218][] Krzysztof Matowski
eliminacje
[228][] Maciek Sawicki
[231][] Darek Dziewanowski
{25/32}
[274][] Dorota Jargiło
[290][] Bartek Knedler
[310][] Bartosz Sala
[318][] Jacek Dramiński
[324][] Marcin Stawowczyk
[371][] Agnieszka Komorowska
[376][] Michał Grabowski
[478][] Piotr Dzierżewicz
{33/40}
[506][] Jarek Kowalewski
[535][] Robert Gogłuska
[548][] Maciek Chmielowski
[603][] Darek Mańkowski
[605][] Robert Prochownik
[719][] Jacek Grochowina
[xxx][] Tomek Karwala
[xxx][] Piotr Zagajewski
{40/41}
[xxx][] Adam Fus
[xxx][] Dariusz Adekoya
====================
rezerwa
zgłoszenia niepotwierdzone – bez gwarancji startu
[][] Łukasz Dzienisz
[][] Krzysztof Jaroszuk
[][] Jarek Kowalewski
[][] Michał Kozłowski
[][] Robert Kozłowski
[][] Mariusz Nowakowski
[][] Kamil Renyi
[][] Robert Świdziński
[][] Remigiusz Wiśniewski
[][] Michał Wrodarczyk
nie zagrają na 100%
[][] Rafał Langowski
[][3k] Łukasz Paździorek
[][] Kamil Łukomski
[][] Piotr Korzniakow
[][] Sebastian Antosiak
[015][] Grzegorz Leśniański
[203][] Przemek Jakubowski
[][] Mateusz Foks
[][] Wojtek Stasinowski
[][] Bartek Biskupski
[][] Arek Podziewski
[][] Janusz Zadworny
Kontuzjowani:
() Krzysiek Polończyk
() Waldek Knedler
() Sergio Matusiak
() Michał Leszek
() Janusz Stupkiewicz
2009 09 17 06:45/08:37
UWAGA!!!!
Niestety – dodatkowy termin sobotni – zaproponowany przez Squash City jest nieakceptowalny przez większość grających.
Dlatego podjąłem następujące decyzje: 0. Sobotnie rozgrywki są odwołane 1. Mecze rozegrane w środę (16.09) zostaną wprowadzone do systemu ale nie będą premiowane punktami do rankingu Wakacyjnej Ligi. 2. W kolejnych rozgrywkach nastąpi rotacja pomiędzy grupami A i B (dwa ostatnie miejsca A i pierwsze dwa miejsca B). 3. Zawodnicy, którzy rozegrali spotkania w grupach E1 i E2 przechodzą do rezerwy na kolejny tydzień, przy czym osiągnięty wynik ustala kolejność w jakiej ewentualnie wchodzą do gry. W kolejnym tygodniu zagrają zawodnicy z zamrażarki o ile potwierdzą/zgłoszą chęć do gry. Zawodnicy z grup C i D zagrają wg możliwości ale wg planów na XII kolejkę.
Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki – 23 i 30 września. Ostatnia była przewidziana jako otwarty turniej C i te plany nie uległy zmianie.
Nowy sezon 2009/2010 to najprawdopodobniej trzy kolejne ligowe sety: jesienny (październik-grudzień) zimowy styczeń-marzec i wiosenny (kwiecień-czerwiec). Każdorazowo zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach będą doskonalić umiejętności w ogniu walki a także walczyć o tytuł Mistrza Ligi.
Planowane jest też utworzenie odrębnych, dodatkowych rozgrywek – LIGI BIS – we wtorek w godzinach 19-23 na 4 kortach. Liga BIS wystartuje od listopada po uzyskaniu nowych rezerwacji kortowych od Klubu. Pozyskane godziny na 4 kortach umożliwią rozegranie czterech grup jednego dnia. Start rozgrywek zależy od deklaracji potencjalnych chętnych. Koszty projektu będą na podobnym poziomie jak Ligi SquashMasters. Zainteresowanych serdecznie zapraszam. telefon i mail znacie.
2009 09 16
UWAGA!!!!
W związku z kończącym się remontem kortów w Squash City XII kolejka ulega zmianom organizacyjnym polegającym na przesunięciu grup C i D na sobotę na godzinę 14:00. Zawodnicy, któRzy grają w tych grupach będą mieli do dyspozycji 4 korty przez 3 godziny – co da im komfort rozgrywania pełnych 11-punktowych meczy.
Niestety o tej zmianie zostałem poinformowany dopiero dzisiaj w godzinach przedpołudniowych.
W przypadku, gdyby większość nie zgodziła się na taki sposób rozgrywek, czyli nie dojdzie do skutku awaryna liga sobotnia – rozgrywki zostaną przesunięte na kolejny tydzień a wyniki środowych grup nie zostaną zaliczone do rankingu WLSM.

Warszawa. Aleje Jerozolimskie 179
CH Blue City. Squash City
Sobota. 19 czerwca 2010
foto o2 Squash Cup #1
foto o2 Squash Cup #2
foto o2 Squash Cup #3
all by TurboDymoWaldek
W ostatnim turnieju A (o2 Squash Cup) sezonu 20o9/2010 rozegrano 4 konkurencje. W juniorskich zmaganiach ostatecznie zagrało 9 uczestników U15 i 17 w grupie U19. Wśród najmłodszych zwyciężył Piotr Hemmerling po pięciosetowym pojedynku z Maxem Kierszką. Trzecie miejsce zdobył Adam Pełczyński (wszyscy Poznań MySquash). Wśród juniorów starszych najlepszy był Kuba Wasilewski (Zabrze) przed Pauliną Krzywicką (Warszawa) i Nikosem Karampotisem (Modelarnia).
Turniej damski ostatecznie rozegrało 11 zawodniczek. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Krzywicka (Warszawa) przed Zuzą Sobierajewicz (Poznań) i Justyną Cielecką (Łódź). Justynie dzielnie przez cały czas sekundowała mama Teodozja – najsympatyczniejszy i prawdopodobnie najstarszy kibic turniejowy – w dodatku najbardziej wytrwały.
Turniej Open to bezdyskusyjny prymat zawodnika z Brna (Czechy) reprezentującego lokalnie klub Kahuna. Wygrał (tracąc w całym turnieju 43 punkty) Roman Svec aktualnie zawodnik numer 402 światowej listy PSA. Drugie miejsce zajął Marcin Karwowski, a trzecie Kamil Dominiak (Kahuna) przed Maćkiem Maciantowiczem (Squash4You). Kolejne premiowane miejsca zajęli: piąte – Tomek Abramowski (Squash Park), dziewiąte – Paweł Szostek (Squash City), siedemnaste – Jacek Kalinowski (Squash City) i trzydzieste trzecie Tomek Banasiak (Sinnet).
U15. Rozgrywki najmłodszych rozpoczęły eliminacje w grupach. Wątpliwości nie było. Rozlosowani osobno – Piotr i Max wygrali swoje grupy. Potem łatwo przeszli półfinały i wreszcie pełen dramaturgii finał którego miejsce przenoszone było 3 razy. Na początku plan był taki, by grali finał na szklanym korcie. Wbrew prognozom zachmurzenie w stolicy nie było wystarczające ina”glassie” było zbyt jasno. Mecz został zaplanowany na “jedynkę”. Wtedy Max jednak poprosił o szklany kort. Ale w trakcie ustaleń wyszło,że nie rozegrał tam żadnego meczu, więc by nie faworyzować Piotra, który miał już takie doświadczenie jednak powróciliśmy do jedynki aby szanse chłopców były równe. I sam mecz. Najpierw prowadzenie w pierwszym secie dla Piotra do 9. Potem Max odrabia straty i wygrywa kolejno dwa sety – do siedmiu i do trzech. A potem wyrównana walka i dwa kolejne wygrywa Piotr Hemmerling do ośmiu i do ośmiu. Trzecie miejsce zdobył Adam Pełczyński po meczu z Kubą Czarneckim. Równie wielkie emocje budziły zmagania pozostałych zawodników. Na uwagę zasługuje dolna drabinka, gdzie Magda Hałas wygrała w meczu o miejsce piąte z Jankiem Walczukiem choć w kwalifikacjach mecz z nim przegrała przegrała 0/2 [9,4]. Z kolei Filip Woziwodzki przegrał w meczu o miejsce siódme z Maćkiem Kowalskim (po raz drugi), ale tym razem po drodze ugrał jednego seta, co jest sukcesem. Reasumując – wśród najmłodszych pierwszych pięć miejsc (w tym pierwsza trójka to powtórzenie IMP) zajęli poznaniacy – pozostałe pozostawili warszawiakom.
U19. Tę kategorię rozegrano jako drabinkę 16 z eliminacjami wśród trzech najniżej rozstawionych o dwa miejsca w turnieju głównym. Pechowcem okazał się być Mikołaj Hemmerling, który po dwóch meczach zajął zaszczytne 17-ste miejsce, ale pomimo przegranej był wszędzie i z humorem (sędziował, pocieszał lub wspierał przyjaciół z drużyny MySquasha). Losowanie drabinki U19 zostało przeprowadzone zgodnie z aktualnym rankingiem co doprowadziło do spotkania w ćwierćfinale Kuby Wasilewskiego z aktualnym V-ce Mistrzem Polski Michałem Kotrą. Ten pierwszy wygrał 2/0 (to samo zrobił ze mną, ale w turnieju Pocieszenia OPEN i 2/1). W drugim meczu pokonał Nikosa Karampotisa 3/1. A w finale było już łatwiej – Kuba zwyciężył w trzech setach do 11, 4 i 8. Trzecie miejsce trafiło do Nikosa, który łatwo wygrał [2,5,6] z Hubertem Górskim. Geograficznie: pierwsze trafiło do Zabrza, drugie do Warszawy, trzecie do Modelarni, czwarte znowu Warszawa, piąte – do Rzeszowa. Dopiero szóste miejsce trafiło do przedstawiciela Poznania – Janka Jaszewskiego.
Turniej Damski. Zjawiło się tylko 11 dziewcząt, ale naw miarę wyrównanym poziomie, niestety w forrundzie odpadła Ewa Polak, szkoda,bo jej żywiołowy charakter pewnością ubarwiłby rozgrywki o miejsca 1-8. Ewa ostatecznie zajęła miejsce dziewiąte i należą się jej brawa za pokorę z jaką przyjęła przegraną z Agatą Doroszkiewicz. Ale to wcale nie oznacza, że damski turniej był nudny. W ćwierćfinałach wszystkie mecze miały swoją dramaturgię i żaden nie zakończył się wynikiem 3/0. Paulina wygrała 3/1 z wspomnianą Agatą – która powróciła na korty po długotrwałej kontuzji. Agnieszka Komorowska wygrała w 5 setach [-9,6,8,-7,8] z Kasią Szymankiewicz; Justyna Cielecka (Łódź) pokonała 3/2 [-8,6,-10,3,7] Ewę Buczkowską (Poznań); a druga poznanianka – Zuza Sobierajewicz wygrała 3/2 z bielszczanką [4,-6,7,-8,8] Lucyną Kręcichwost. Ewa z Lucyną zagrały jeszcze mecz o podział miejsc piątego i siódmego wygrany przez Lucynę 3/1 [3,10,-9,7]. Z kolei półfinalistki przystąpiły do dalszej rywalizacji. Paulina ograła Agnieszkę 3/1 a Zuza rozegrała kolejny maraton wygrywając 3/1 z Justyną [5,9,-11,-10,4]. W efekcie w meczu finałowym Paulina wygrała łatwo w 3 setach (a pamiętajmy, że grałą też w juniorskim U19!!!). W meczu o trzecie miejsce Justyna wygrała (a jakże!!!) 3/2 z Agnieszką Komorowską i myślę, że dały z siebie naprawdę dużo, szczególnie w dwóch pierwszych setach [-10,-12,6,8,8].
Turniej OPEN. Jest o czym pisać. (czasami się zastanawiam, czy ktoś to czyta, ale to ostatni turniej sezonu, więc pochwalmy i pogańmy, dajmy ludziom satysfakcję). Osób dramatu było 42. Byłoby 44 ale jeden Członek KR zasiedział się na zebraniu tzw. Zgromadzenia Narodowego PFS czyli połączonego Zarządu i KR (to niezwykłe, bo to przecież największy chart w Polsce na punkty rankingowe, żeby nie powiedzieć największy specjalista w ich ciułaniu i prognozowaniu losowań). Drugi nieobecny to kolega z Krakowa, niestety, zgłosił się ale nie odwołał startu. Szkoda, bo nie zmarnowalibyśmy tak czasu na eliminacje. Ale i tak było bardzo ciekawie. Forrundy eliminacji nie przeszli: Kuba Raniszewski, Krzysiek Polończyk i Nikos Karampotis. A ich potencjał z pewnością zasługiwał na wyższe miejsca.
W drugie rundzie polegli: niżej podpisany z kulejącym Rafałem Klimczewskim, co nieco “zużyty/zmęczony” Bartek Świerczyński z Wojtkiem Skublewskim, Michał Kotra z Michałem Grzybowskim, Damian Maliński z Grześkiem Multanem, Tomek Banasiak z Grześkiem Hauską, Jurek Szyszak z Łukaszem Stachowskim (który będzie grywał w Warszawie częściej) a także Kuba Wasilewski z Marcinem Ratigowskim. Turniej Pocieszenia dla tych lepszych odpadających (jak stare wino) rozegraliśmy na szklanym korcie, który obnażył niedostatki jednych a dał szansę innym. I tak ja przegrałem z Kubą Wasilewskim ale wygrałem z Michałem Kotrą. Najlepszy w gronie outsiderów był Tomek Banasiak przed Bartkiem Świerczyńskim i Kubą Wasilewskim (czwarty był Damian z powodu uciekającego pociągu :-().
Pierwsza runda Turnieju Głównego ruszyła o 12 lub w tych okolicach. Ze względu na liczne zastępy juniorów i zaciekłe mecze kobiet uczestnicy turnieju OPEN musieli się zmieścić na 4 kortach, rozgrywając turnieje pocieszenia tylko do dwóch wygranych setów. Ale najpierw pierwsza runda. Mieliśmy w niej ośmiu eliminantów i dwóch rozstawionych zawodników. Dzikie karty dostali Jacek Kalinowski i Mantas Kociunas -gość z Litwy. Obaj polegli w meczach; odpowiednio z Wackiem Staszkiewiczem 0/3 i Marcinem Karwowskim 1/3. Wszyscy zawodnicy wchodzącyz eliminacji też przegrali swoje pierwsze mecze, największy opór stawiał Michał Grzybowski Krzyśkowi Pieńkowskiemu [-10,6,-8,8,7]. Podobny opór stawił Piotrkowi Bareńskiemu Artur Smoleń, też przegrywając w 5 setach. Jednym zawodnikiem, przełamującym wyżej rozstawionego był Marek Jankowski, który ograł w trzech setach Grześka Leśniańskiego. Grzegorz od dłuższego czasu narzeka na kontuzję kręgosłupa, ale nie może się powstrzymać gdy nadarza się okazja do rywalizacji na wysokim poziomie. Jest znany z waleczności na korcie i niekonwencjonalnych okrzyków wydobywających się z przepony po udanym zagraniu dodatkowo gnębiąc przeciwników. W drugiej rundzie Grześka pokonał po wyrównanym meczu gość z Litwy, ale potem nikt i nic nie powstrzymało instruktora ze Squash City przed zdobyciem 25 miejsca.
Druga runda turnieju głównego o2Squash Cup zdecydowanie oddzieliła ziarna od plew. W stercie odrzuconych (rzadko się mu to zdarza) znalazł się etatowy ćwierćfinalista turniejów stołecznych – Paweł Szostek. Paweł poległ w zdecydowanie najciekawszym meczu tej rundy z Wackiem Staszkiewiczem. Trzeba było zobaczyć Wacka po tym meczu. Zadowolony i dumny z rezultatu a jednocześnie zamartwiający się dalszym ciągiem a właściwie zadający sobie pytanie, czy jest jeszcze w stanie grać dalej na tym samym poziomie, bo organizm odmawia posłuszeństwa.
Poza tym meczem w czterech padał rezultat 3/1, a seta utracili: Marcin Karwowski z Jankowskim, Gałecki z Mateuszem Kotrą, Dominiak z Przyłuskim i Maciantowicz z Bareńskim. Łatwe (3/0) mecze mieli Roman Svec z Lubiakiem, Abram z Kaźmierowskim i Sikor z Pieńkowskim. Ci dwaj ostatni jak zwykle zdążali do siebie jak muchy do miodu. Ostatecznie klasyk wygrał Tomek 2/1. Ale zanim do niego doszło musieli razem przegrać lub razem wygrać. Sikora pokonał Maciek-M tracąc 15 punktów, bardziej bezlitosny był czeski Roman darowując Tomkowi tylko 5 punktów (równie mało zdobył ich Rafał Klimczewski, ale pozostałym udawało się więcej. W tej konkurencji najlepszy był Maciantowicz, który udziergał dwanaście punktów o jeden więcej niż Lubiak. Nie wspominając o naprawdę ambitnie granym finale – gdzie Marcin Karwowski dostał w prezencie aż 10 punktów. Zanim doszło jednak do finału Marcin musiał uporać się z Kamilem. Po przegranych dwóch setach (do 8 i 9) zebrał się w sobie i do finału dojechał (wygrywając kolejne 3 sety do 8, 9 i 6). Uffff.
To taki krótki opis, który można kontynuować godzinami, bo każdy mecz miał inną dramaturgię, czas trwania, czasami sędzia miał wpływ na przebieg a czasami widownia miała wiele do powiedzenia. Poza głównym turniejem OPEN zawodnicy walczyli o skromne ale wymierne gratyfikacje za miejsca: czwarte (to miejsce akurat poszło bez walki, po “kolejowym” walkowerze), piąte – Abram; dziewiąte dla Szostka (po meczu z ambitną dogrywką), siedemnaste – dla Jacka Kalinowskiego,który po drodze pokonał drugiego dzikiego zawodnika (Mantasa Kociunasa) i 33-cie miejsce z pełnym zaangażowaniem zdobyte przez Tomka Banasiaka.
Na turniejowe fotki można już polować na facebooku, wystarczy się zalogować, albo założyć konto i też się zalogować. Kto szuka nie błądzi.
Na zakończenie turnieju Piotr Samborski – przedstawiciel Zarządu PFS – opowiedział zebranym o nowościach jakie przygotowywane są na nowy Sezon. Najważniejsze nowości to: likwidacja turniejów Super A, włączenie punktów za Drużynowe Mistrzostwa Polski do rankingu PFS, zmiana w liczeniu rankingu PFS (zmiana częstotliwości na miesięczne notacje oraz zmniejszenie wagi zaliczanych turniejów do 5), umożliwienie startu wszystkim chętnych w turniejach B. Zapowiedziane zmiany są obiecujące, ale ich pełne brzmienie zostanie opublikowane przez Zarząd w późniejszym terminie po szczegółowych ustaleniach. Do 15 lipca będzie znany harmonogram turniejów nowego sezonu i poprawione zasady rozgrywek.
W loterii o wynik zwycięzcy (43 punkty Romana) wygrał Tomek Abramowski (zdjęcia szczęśliwca można zobaczyć w albumie finisaż……). Ponadto w loterii zorganizowanej na rzecz dzieci powodzian z Lubelszczyzny (sprzedano wszystkie losy) laureatami zostali: Agnieszka Komorowska, Krzysiek Pieńkowski, Robert Łuniewski, Andrzej Górski i Tomek Kawecki. Sponsorem fantów był Jarek Duda (Prince)

 Fundatorem nagród finansowych w turniejach OPEN i Damskim jest Michał Brański (Grupa o2).
Poniżej drabinki turniejowe ze szczegółowymi wynikami.
A kilka zdjęć jak zwykle na koncie facebook squashmasters
Juniorzy U15




Juniorzy U19



Turniej Damski



Turniej Open






Eliminacje


Dogrywka połączona z szeregiem losowań, największym bonusem była podróż do Rzeszowa…….

Kolejności końcowe o2 Squash Cup
Juniorzy
= U15 =====================================
1. Piotr Hemmerling[ U13 ] MySquash MISTRZ POLSKI U15
2. Max Kierszka [ U13 ] MySquash VICEMISTRZ POLSKI U15
3. Adam Pełczyński [ U15 ] MySquash
4. Kuba Czarnecki [ U15 ] MySquash
5. Magda Hałas [ U15 ] MySquash
6. Janek Walczuk [U13] SquashCity
7. Maciej Kowalski [U13] SquashCity
8. Filip Woziwodzki [U13] Warszawa
9. Julian Berej [U13] SquashCity
=U 19 =====================================
1. [15] Jakub Wasilewski [U17] Zabrze
2. [03] Paulina Krzywicka [U17] Warszawa
3. [05] Nikos Karampotis [U19] MODELARNIA
4. [09] Hubert Górski [U17] Warszawa
5. [07] Michał Kotra [U17] Rzeszów VICEMISTRZ POLSKI U19
6. [50] Jan Jaszewski [ U17 ] MySquash
7. [23] Tomek Zawistowski [U17] SquashCity
8. [20] Maciej Tobis [ U17 ] MySquash
9. [41] Tomasz Matulewicz [ U17 ] MySquash
10. [27] Karolina Adamczak [ U17 ] MySquash
11. [49] Patryk Mazurek [U17] MODELARNIA
12. [28] Natalia Ryfa [ U17 ] MySquash
13. [17] Michał Szczepankiewicz [ U17 ] MySquash
14. [53] Szymona Mrózek [U17] MODELARNIA
15. [37] Jakub Jaszewski [ U17 ] MySquash
16. [53] Ania Przybylak [ U17 ] MySquash
17. [xx] Mikołaj Hemmerling [ U17 ] MySquash
Seniorki
1. [03] Paulina Krzywicka Warszawa
2. [05] Zuza Sobierajewicz Poznań
3. [35] Justyna Cielecka Łódź
4. [17] Agnieszka Komorowska Warszawa
5. [15] Lucyna Kręcichwost Bielsko-Biała
6. [12] Katarzyna Szymankiewicz Warszawa
7. [06] Ewa Buczkowska MySquash
8. [61] Agata Doroszkiewicz Olsztyn
9. [19] Ewa Polak SquashCity
10. [14] Katarzyna Woziwodzka Warszawa
11. [34] Sylwia Balczyńska Warszawa
Seniorzy
1. [402 PSA] Roman Svec [KAHUNA] Brno MISTRZ CZECH U19
2. [002] Marcin Karwowski Warszawa VICEMISTRZ POLSKI
3. [005] Kamil Dominiak Kahuna
4. [004] Maciej Maciantowicz Squash4You
5. [006] Tomek Abramowski SQUASHPARK
6. [009] Wacław Staszkiewicz MODELARNIA
7. [010] Tomek Gałecki SQUASHPARK
8. [008] Maciej Sikorski SINNET
9. [015] Paweł Szostek SQUASHCITY
10. [024] Wojtek Kaźmierowski SQUASHCITY
11. [020] Krzysztof Pieńkowski Warszawa
12. [012] Matt Kotra Rzeszów
13. [013] Maciek Lubiak Warszawa
14. [030] Marek Jankowski Warszawa
15. [017] Piotr Bareński Warszawa
16. [026] Paweł Przyłuski SQUASHPARK
17. [073] Jacek Kalinowski SQUASHCITY DZIKA KARTA
18. [044] Grzesiek Multan Warszawa
19. [2# LFS] Mantas Kociunas Wilno DZIKA KARTA
20. [055] Łukasz Stachowski MySquash
21. [038] Kuba Jaworski SQUASHCITY
22. [028] Szymon Wolek U Przewoźnika
23. [072] Tomek Krzyżaniak Łódź
24. [043] Marcin Ratigowski Warszawa
25. [011] Grzegorz Leśniański Warszawa
26. [056] Michał Grzybowski Warszawa
27. [029] Piotr Samborski SQUASHPARK
28. [085] Wojtek Skublewski Warszawa
29. [120] Rafał Klimczewski Warszawa
30. [036] Adam Michańków Poznań
32. [037] Artur Smoleń Gliwice
32. [341]Grzegorz Hauska MySquash
33. [046] Tomek Banasiak SINNET
34. [040] Bartek Świerczyński Warszawa
35. [154] Jakub Wasilewski Zabrze
36. [104] Damian Maliński MySquash
37. [065] Waldek Kobus Squashmasters.pl
38. [106] Michał Kotra Rzeszów
39. [164] Jurek Szyszak Warszawa
40. [163] Kuba Raniszewski Warszawa
41. [103] Nikos Karampotis MODELARNIA
42. [093] Krzysiek Polończyk Warszawa
Organizatorem Turnieju jest:

Partnerami Turnieju są:



Część sportowa to:

W Turnieju o2 Squash Cup zagrali zawodnicy reprezentujący następujące kluby:
MySquash (Poznań), Modelarnia (Bielsko Biała), Squash City (Warszawa), Sinnet (Warszawa), SquashPark (Poznań), Kahuna (Warszawa), Squash 4You (Kraków).
   
  

pozdr/wk
PFS’u Mistrzostwa Polski AD. 2010 mamy za sobą….
Przedstawiam medalistów turnieju LEXUMMEDICA Indywidualnych Mistrzostw Polski:
Turniej seniorów
1. Wojtek Nowisz
2. Marcin Karwowski
3. Rafał Rykowski
Turniej Seniorek
1. Dominika Witkowska
2. Anna Jurkun
3. Magdalena Kamińska
Turniej Juniorów U15
1. Piotr Hemmerling
2. Maximilian Kierszka
3. Adam Pełczyński
Turniej Juniorów U19
1. Marcin Karwowski
2. Michał Kotra
3. Jakub Wasilewski
Jak widać, mamy Mistrza Polski Seniorów, Wojtka Nowisza – który umocnił swoją pozycję sprzed roku i dwóch lat, kiedy to kolejno vicemistrzami byli Rafał Rykowski (2007) i Marcin Kozik (2009). Miejsce drugie to z jednej strony efekt zdawanej matury (tylko srebro) a z drugiej dowód na stały postęp (brąz w 2009 roku) jaki robi Marcin Karwowski. Trzeci medalista – Rafał Rykowski – przed rokiem w ogóle nie brał udziału w IMP, a do aktualnego turnieju dołączył dzięki własnemu cyklowi turniejów jakie uruchomił we Wrocławiu. Czwarte miejsce zajął czwarty zawodnik rankingu PFS, Mistrz Polski 2006 – Marcin Kozik. Piąte miejsce trafiło do Łukasza Nitki. Kolejne miejsca – warte wspomnienia, tylko z jedną przegraną, to: dziewiąte – Wacek Staszkiewicz; siedemnaste – Maciek Maciantowicz; trzydzieste trzecie (jak przed rokiem) – Daniel Jaworowicz.
Mistrzyni Polski to odzyskana pozycja sprzed trzech lat, kiedy pozycja Dominiki Witkowska była bezdyskusyjna. Drugie miejsce to tym razem Anka Jurkun. Brązowy medal trafił do Magdy Kamińskiej – bardziej znanej z sukcesów w racketlonie, dla której był to drugi start w IMP – przed rokiem zdobyła piąte miejsce. Czwarte miejsce zajęła Magda Ryczko. Kolejne fajne miejsca zajmowały: piąte – Sylwia Borek; dziewiąte – Basia Krzesińska; siedemnaste – Jagoda Danielewicz.
Turniej juniorów starszych U19 wygrał Marcin Karwowski, przed Michałem Kotrą i Kubą Wasilewskim. Czwarte miejsce zajął Janek Gajl; piąte – Nikos Karampotis; a dziewiąte – Tomek Matulewicz.
Turniej juniorów młodszych U15 wygrał Piotr Hemmerling przed Maxem Kierszką i Adamem Pełczyńskim. Czwarte miejsce zajęła Ola Suchostańska; piąte – Wojtek Kubiak; a dziewiąte – Kuba Szalaty.
Szczegółowe wyniki poszczególnych meczy IMP są poniżej:
pozdr/wk
 |
 |
|
|